Language Switcher Fallback

Elektroonikakomponentide ostmisest

Sisukord

Aasiast tellimine

Kui ostmisega kiire ei ole, siis ebay.com, banggood.com jt kaudu saab väga odavalt hiina tooteid, millega on tilluke risk, et kvaliteedikontroll ei ole olnud korrektne või läheb postis kaduma, aga hinnavahe enamjaolt kompenseerib selle riski - juhul, kui kättesaamine ei ole ajakriitiline. Postiteenus võtab 2-4 nädalat. Sama kehtib paljude muude elektroonikakomponentide kohta. Aga TÄHELEPANU KALLIMATE TELLIMUSTEGA - käibemaksu ja tollimaksu kohustus algab 21,98 € maksumusest (https://www.omniva.ee/abi/tolliinfo). 

Kohalikud müüjad

Oomipood - hästivarustatud elektroonikakomponentide pood. Arduinot, mooduleid ja robootikat puudutav võrdle enne hindu teiste müüjatega. Poed Järve keskuses ja Lasnamäel Peterburi teel.

Elfa Diselectric - samuti korrraliku valikuga, aga osad tooted vist tulevad Rootsist (?) laost, mitte ei ole kohapeal. Ma ei ole ise kasutanud, ei oska hästi kommenteerida.

ITT Group - korralik valik kontrollereid, mooduleid, sensoreid, mootoreid, mehaanikajuppe. Primitiivsete komponentide valik kesine ja liiga kallis. Asub TTÜ lähistel, vist avatud tööpäeviti.

Isetegija.ee - mitte originaal Arduinod, moodulid, sensorid, mõned mehaanikajupid odavamalt, kui teistel. Primitiivseid komponente ei paku. Tellitud asju saab käest-kätte Mustamäel.

Õppetöö komplekti hinnavõrdlused

Soovi korral võib õppetöö komplekti endale soetada, aga kohustuslik see ei ole. Kooli komplekte saab kursuse ajaks laenata.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1C0uos6FQNlw2vrEUjl6hYPvrF6-4fvaWx0xU_E87heo/edit?usp=sharing

Kursuse teises pooles, kui asume tegelema igaühe iseseisva projektiga, aitan koostada nimekirja juppidest, mis just sinu projekti jaoks vajalikud on.