Language Switcher Fallback

Õmblusmasinatest

Kogun siia oma videod ja veidi muud kasulikku infomaterjali nõukogudeaegsete ja vanemate õmblusmasinate kasutamise ja hooldamise kohta.

ПМЗ-2М

Tsaika / Podolsk / Malva

Õmblusmasina nõeltest ja nõela niidistamisest

Õmblusmasinate kasutusjuhendid

Õmbusmasin Singeri perekond 15 kasutusjuhend (PDF)

Pilt Singeri kasutusjuhendi tagakaanelteesti keeles 1929
Pilt pärinenb Singeri kasutusjuhendi tagakaanelt

Õmblusmasin Tsaika 142M kasutusjuhend (PDF)

Pilt Tsaika 142M kasutusjuhendi kaaneltvene keeles 1991.
Tsaika 142M-ga on väga sarnane Podolsk 142. Samuti sarnased, kuid ainult siksakki ja mitte muid pistetüüpe tegevad on Tsaika 132M ja Malva. Ja osaliselt sarnaseid mudeleid on veel.
Pilt pärineb Tsaika 142M kasutusjuhendi kaanelt

Õmblusmasin Tsaika 3 kasutusjuhend (PDF)

Pilt Tsaika 3 kasutusjuhendi kaaneltvene keeles 1977.
Pilt pärineb Tsaika 3 kasutusjuhendi kaanelt

 

Õlitamise skeem Malva kasutusjuhendist (PDF)

Pilt Malva kasutusjuhendi kaaneltIlma eri pistetüüpideta masina õlitamine (Tsaika 132, Malva).
Pilt pärineb Malva kasutusjuhendi kaanelt

 

Singer 28K (paadikujulise võnkuva süstikuga masin, sarnane kuid mõõdult suurem on 27K) inglisekeelse kasutusjuhendi saab alla laadida sellelt lingilt https://www.singermachines.co.uk/sewingmachineparts/instruction-books/singer-28k-manual.html (ei pea ostuprotsessi läbima, hinna all on sinine link allalaadimiseks)

 

Erinevate tootjate masinate manuaalideni võib jõuda alustades siit http://ismacs.net/manuals.html

Kasulikud lingid

  • Venekeelne youtube'i kanal, kus proff õmblusmasinamehhaanik räägib väga süstemaatiliselt nõukogude õmblusmasinatest: https://www.youtube.com/channel/UCLgECGBRY4epqCPjnSUnk-g/videos
    Kui selle kanali vaatamisele piisavalt aega pühendada, siis saab kätte päris arvestatavad remondi oskused masinate PMZ, Tsaika, Podolsk, Malva kohta. Tema on ka seisukohal, et Tsaika tüüpi masinad on tööloomad, mis mitu põlvkonda agaraid õmblejaid ära teenindavad, sama aga ei saa oodata kaasaegsetelt masinatelt.
  • Inglisekeelne youtube'i kanal, kust leidsin veidi enam juttu õmblusmasina puhastamise kohta - kuidas puhastada keret ja ehisdetaile ilma neid kahjustamata. Pikad videod aeglaselt edeneva tekstiga, aga siiski väärt informatsioon: https://www.youtube.com/watch?v=Jz42RjIKcgg
  • Iga Singeri õmblusmasina kohta on võimalik seerianumbri järgi teada saada, mis aastal see valmistatud. Andmebaasi leiab siit http://ismacs.net/singer_sewing_machine_company/serial-numbers/singer-sewing-machine-serial-number-database.html Peale seerianumbri rea leidmist gaks juhuks guugelda mudeli numbrit. Kusagil on mainitud, et mõnedel masinatel on kahes kohas seerianumber ja üks on lühem kui teine.